Eski dönemden kalmış demek olan retro stili, nostalji içeren parçaların günümüz tazıyla uyarlanıp tekrardan yansıtılmış halidir. En sık tercih edilen modellerden biri olan retro tablolar, zaman içerisinde daha çok popüler olmaya başlamıştır. Bu tablolar birçok tarza yakın tasarlanmış olup, hem tek parça hem de 5 parça gibi çeşitleriyle satışa sunulmaktadır.

Yeni Malzemelerle Eskiyi Yansıtıyor

Geçmişte ön plana çıkmış bazı simgeler, ikonlar, objeler ve soyut içerikli desenlerden oluşan bu tablo modelleri, bu dönemin esintilerini de taşıyan ve daha önce birçok yerde karşılaşmış olabileceğiniz simgeleri de içeriğinde barındırıyor. Herkesin eskitilmiş olarak bildiği bu tarzdaki kanvas tablo modelleri, üretim açısında da eski malzemelerin kullanıldığı anlamına gelmiyor. Sadece tasarım ve yansıttığı grafik deseni açısından eskitme görünümüne sahiptir. İmalat edilen diğer tarzdaki tablolardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Ürünler birinci sınıf kalite malzemeler ile hazırlanarak sizlerin beğenisine sunuluyor.

Retro İle Vintage Farkı

Retro ile Vintage arasında bazı farklılıklar olsa da görünüm açısından hemen hemen aynı şeyi yansıtmaktadır. Retro, 50’liler ile 70’ler arasındaki tarzı ifade etse de, Vintage ise daha çok bu dönemden öncesini gösteriyor. Geriye dönüş anlamına gelen retro modası, son yıllarda yeniden ortaya çıkmasıyla beraber bu tarz tablolarımıza da etki etti. Soyut içerikli tasarım çizgileriyle bu tablolar evinizin dekorasyonunda dikkat çeken ve vazgeçilmez parçalardan biri olacak.

Kaynak : Tabloshop.com