Kırlentler yatak odasında, oturma odasında ya da salonda kullanıma olanak sağlayan ve dekorasyon amacı ile kullanılan küçük dekoratif yastıklardır. Genelde 42×42 cm ebatlarında olan bu ürünlerde kırlent kılıfları satışının başlaması ile sadece kılıf alınarak farklı çeşit ve desenlerde kullanım mümkün kılınmıştır. Bu esenler talep edilen tarzlarda ortaya konulsa da genel olarak floral desenli kılıfların kullanımı yaygındır.

Kırlent Çeşitleri Nelerdir?

Ev tekstili ürünleri içinde kendisi küçük ancak yeri büyük olan kırlent kılıfları çok çeşitli desenler ile müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Floral desenler çiçek seven ve doğal bir ortam yaratmak isteyenler için, vintage hem geçmişten  hem de bugünden esintiler olsun diyenler için, geometrik desenler farklı tarz isteyenler için, kedi, köpek, kuş, penguen baskıları hayvan severler için kullanıma sunulmuştur.Ayrıca bunların haricinde 3 boyutlu baskı,meyve baskılı, ünlü şehir desenli, patchwork, yazı baskılı, kaplumbağa terbiyecisi gibi ünlü tablo baskılı, nakışlı desenli, pop-art desenli, kült desenli gibi farklı motif ve çizgilerin olduğu kılıflar da mevcuttur.

Kırlent Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tekstil ürünlerinde kullanım açısından büyük bir dikkat ve özenle seçilen döşemelik kumaş gibi kırlentlerde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle satın alma aşamasında daha dikkatli olunmalıdır. Öncelikle alınan kılıf kullanılacak ortama dekorasyon açısından uygun mu değil mi buna dikkat edilmelidir. Daha sonra alınan ürün temizleme özellikleri ne şekilde, dayanıklı mı, fiyatı uygun mu bunlar öğrenilmelidir.

Kaynak : Sinay.com.tr